Tihti võib jääda mulje, et kodu ehitades on mingid otsused justkui ette määratud jätmata meile palju valikuvõimalusi. Tegelikult aga saab ka traditsioonilisele läheneda loovalt ning julgelt otsustades luua midagi unikaalset.

Enamasti oleme harjunud, et meie elamiste vaheseinad on klassikalised kipsseinad, valgeks võõbatud ja mööbli taha peidetud. Kui tekibki vajadus ruumis eraldi tsoone luua, teeme seda valdavalt mööbliga. Valikuid on aga rohkemgi ja võttes vaheseina kui põnevat sisekujunduslahendust, võib avastada midagi täiesti uut.

Kipsist vahesein

Nagu juba üldistavalt sai öeldud, on enamus meist harjunud, et vahesein elamises on lihtsalt kipsist sein. Eks ole see ka põhjusega nii, sest selline levinud ja vaat et igav lahendus ei hakka otseselt kellelegi vastu. Elanik saab teha juba edasi, mida iganes soovib – värvida, tapeetida ja muudmoodi meelepäraselt dekoreerida. 

Foto: Unsplash

Kipsseina ehitamine on kuluefektiivne ja neutraalne lahendus. Paraku tavaliselt ka igavalt neutraalne. Kipssein piirab selgelt ruumi ning muudatuste tegemine on pigem tüütu.

Fibo plokkidest vahesein

Fibo plokkidest vaheseina kasuks otsustatakse siis, kui on vaja tagada parem helikindlus või seinte kandevõime. Mida paksemat Fibo plokki kasutatakse, seda suurem helikindlus saavutatakse. Fibosse on kindlam kinnitada ka mööblit ja dekoratiivesemeid.

Fibo plokkidest vahesein mõjub üldiselt industriaalselt ja justkui lõpetamata, mis tõttu seda enamasti viimistletakse muutmaks tekstuuri ja depresiivset halli tooni.

Klaasist vahesein

Modernsema ja julgema valikuna paigaldatakse kõrgema klassi korteritesse, aga ka väiksematesse korteritesse õhulisuse lisamiseks hoopis klaasist vaheseinad. Selline lahendus küll avardab ruume ja laseb valgusel paremini levida, ent ei paku palju privaatsust. Selle tõttu otsustavad paljud siiski paigaldada ka kardinad, et saavutada eraldatus.

Foto: Unsplash

Klaasist vaheseina puhul kombineeritakse ka võimalust vaid osa vaheseinast ehitada klaasist. Nii on näiteks alumine osa ruumist siiski privaatselt varjatud, ent ülemine klaasist osa võimaldab pakkuda avarust ja valgust.

Loovaid vaheseinalahendusi

Üsnagi vähelevinud, aga sisekujunduslikult palju huvitavama lahendusena on kliendid avastanud enda jaoks puidust vaheseinad. Eelkõige kasutatakse neid modernsemates kodudes, kus ühendatud köök-söögituba-elutuba on väga levinud. Ent suurema ruumi funktsionaalsemaks muutmiseks on eraldamine hädavajalik.

Puidust vaheseinaga on võimalik luua eraldatust ilma ruumi väiksemaks tegemata. Õhulisema konstruktsiooni puhul levib ruumis valgus endiselt, tugevama karkassi puhul on võimalik seinale ka teisi dekoratiivelemente kinnitada. Puidust karkassi on võimalik nutikalt peita ka juhtmed, et luua meelepärane valguslahendus.

Puidust vaheseina puhul on disainilahendusi lõputus koguses. Nii peegeldab loodav lahendus just sinu eelistusi ja maitset.

Kuidas valida?

Kui remondi või ehitusprotsessi käigus antakse täiesti vabad käed, siis tasub endalt küsida mõned küsimused, mis aitavad välja selgitada, milline vaheseina lahendus võiks kõige paremini sobida, aga ka meeldida.

  • Kas vahesein peab heli summutama?
  • Kas vahesein jääb mööbli taha või on vajadust sellele palju disainelemente või tehnikat kinnitada?
  • Kas õhulisem vahesein aitaks ruumidesse lisavalgust tekitada?
  • Kas vahesein võiks olla disainelement interjööris?

Analüüsides vajadusi koos soovidega on võimalik leida lahendus, mis on ehk enamat kui lihtsalt vastus “Sest kõik ju nii teevad”. Seejuures ei tasu ka karta ka ebatraditsioonilisi lahendusi, sest iga ruum võiks olla selle elaniku nägu. Valides midagi erilisemat nagu puidust ruumiline vahesein, saab selle ka alati võrdlemisi lihtsasti millegi traditsioonilisemaga asendada. Aga sulle jääb alati mälestus, kui ühest erilisest elemendist sinu kodus.

Meie meistrid on alati väljakutseteks valmis ja ootavad sinu fantaasialendu, et unistused teoks teha. Võta juba täna ühendust!


Vaata lisaks

Puit sisekujunduses – kuidas puitelemente nutikalt interjööris kasutada

Loe edasi

Mida tasuks teada tammepuidust mööbli kohta?

Loe edasi

Rustikaalne stiil – maakodu hubasus modernses võtmes

Loe edasi